Protestojnë punëtorët e Lotarisë, kërkojnë miratimin e ligjit dhe kthimin në vendet e punës

Prishtinë | 16 Qer 2021 | 11:04 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Sindikata e Punëtorëve të Lotarisë ka protestuar para ndërtesës së Qeverisë me kërkesën për miratimin e ligjit për Lotarinë e Kosovës dhe kthimin në vendet e punës, raporton Ekonomia Online.

Ibadete Hasani, punëtore e Lotarisë së Kosovës, tha se janë 65 deri në 67 punëtorë të cilët nuk i kanë marr pagat qe një vit.

Hasani tutje tha se kanë tentuar të bisedojnë edhe me Qeverinë përmes e-mailave, por që asnjëherë nuk kanë marr një përgjigje të duhur.

Ajo tha se protesta do të vazhdon deri në përmbushjen e kërkesave që është miratimi i ligjit si dhe kthimi në vendet e punës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme