Qeveria merr edhe një vendim të rëndësishëm

Prishtinë | 06 Kor 2018 | 10:56 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nisma për nënshkrimin e deklaratës së përbashkët, “Parimet e bashkëpunimit në fushën e shkëmbimit të informacionit për zbatimin e ligjit”, mes Kosovës dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, është miratuar nga Qeveria.

Ministri i Brendshëm, Bejtush Gashi, ka treguar rëndësinë dhe qëllimin e deklaratës në luftën kundër krimit.

“Kjo deklaratë, ka për qëllim të përmirësojë shkëmbimin e informacionet me agjencitë e Ballkanit Perëndimor në luftën kundër krimit…Kjo deklaratë, është plotësisht në vijë me prioritetet e MPB-së për të përmirësuar sektorin e sigurisë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme