Qeveria miraton Njohjen e Kualifikimeve Akademike punues ndërmjet gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor

Prishtinë | 07 Maj 2021 | 16:05 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në mbledhjen e 11-të, Qeveria ka miratuar nismën për formimin e grupit “Njohje të Kualifikimeve Akademike punues ndërmjet gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor”, raporton Ekonomia Online.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, tha se kjo është një arritje për arsimin në Kosovë.

“Miratimi mes gjashtë vendeve na mundëson që të vazhdojmë me ekipin negociiues dhe po ashtu ky ekip kryesohet nga MASHT”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme