Qeveria nis punën me një minutë heshtje për Bushin

Prishtinë | 05 Dhj 2018 | 08:41 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se kabineti qeveritar sot ka filluar punën me një minutë heshtje në nderim të ish-presidentit amerikan George H.W Bush.

Sot në Kosovë është ditë zie për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan George H.W.Bush, i njohur edhe si Bushi i vjetër.

Në ditën e zisë, flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës do të ngrihet në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit

Bushi i vjetër vdiq më 1 dhjetor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme