Qindra qytetarë mblidhen në Mejë në kujtim të të pagjeturve

Prishtinë | 27 Pri 2019 | 12:11 | Nga Ekonomia Online

Qindra qytetarë janë mbledhur sot në Mejë të Gjakovës për të shënuar Ditën e të Pagjeturve të Kosovës.

Në këtë tubim kanë paralajmëruar se do të marrin pjesë edhe krerët e shtetit, Hashim
Thaçi, Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, njofton Klan Kosova.

Pavarësisht shiut, qytetarët kanë shkuar në Mejë nga shumë qytete të Kosovës, përfshirë edhe grupin “Minatorët” nga Mitrovica.

Të ngjashme