Qytetari nga Ferizaj dorëzon në polici portofolin e gjetur

Prishtinë | 08 Qer 2021 | 08:45 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë, rreth orës 23:50, një qytetar i Ferizajt, Osman Lohaj, 21 vjeçar, ka gjetur një portofol me para dhe dokumente të humbura, para Emergjencës në Ferizaj.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se portofoli i përkiste Çlirim Asllanit 22 vjeçar nga Ferizaj.

“Personi që ka gjetur portofolin menjëherë ka njoftuar policinë dhe portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor të Ferizajt. Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit i kthehen paratë (381 euro dhe dokumentet e tij)”, thuhet në njoftim.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetarin Osman Lohaj për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme