Radhë të gjata për vaksinën kundër gripit sezonal, intervenon Policia

Prishtinë | 01 Dhj 2020 | 11:54 | Nga Aulona Sylaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Para Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Prishtinë numër i madh i qytetarëve kanë pritur në radhë për marrjen e vaksinës kundër gripit sezonal, raporton Ekonomia Online.

Përderisa Policia e Kosovës ka intervenuar duke shpërndarë qytetarët. Ata kanë urdhëruar që dhënia e vaksinave të përfundojë, për të vazhduar të mërkurën.

Safete Gashi, tha se ka 35 vjet që e merr vaksinën kundër gripit sezonal.

Edhe Sala Rrmoku tha se vaksinohet rregullisht në këtë qendër qe 7 vjet.

Kurse Hajdar Zjaqa, u shpreh i zhgënjyer me organizimin dhe radhët e gjata të qytetarëve.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme