Radio Gjakova, shënon 40 vjetorin e themelimit

Prishtinë | 09 Nën 2019 | 16:11 | Nga Ekonomia Online

Radio Gjakova, emblemë e qytetit dhe zë i fortë i së vërtetës.

Kështu u tha gjatë akademisë solemne për 40 vjetorin e themelimit të këtij mediumi.

Stafi i radios falënderoi miqtë e shtrenjtë, të cilët janë dëgjues të rregullt që 4 dekada.

Ndërkaq, Drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e Gjakovës, Saranda Hyseni Maloku, u shpreh se Radio Gjakova është simbol dhe vlerë e Gjakovës.

Gjatë kësaj akademie, Komuna e Gjakovës ka ndarë mirënjohje për radion, për angazhimin shumëvjeçar për informim të drejtë dhe të paanshëm.

Image may contain: one or more people and indoor
Image may contain: people sitting and indoor
Image may contain: one or more people and indoor
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme