Rama kujton Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë do lartësohet në sytë shqiptarisë

Prishtinë | 21 Jan 2021 | 18:08 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përkujtuar ish-presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Mes fjalësh në reagimin e tij të cilin e ka bërë në facebook, Rama shkruan se Rugova në sytë e gjithë shqiptarëve do të lartësohet edhe më, sa më shumë që kalojnë vitet.

”Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme