Ramosaj kërkon fond të veçantë për kompensimin e dëmeve në bujqësi

Prishtinë | 06 Gus 2020 | 17:19 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa së bashku me kryetarin e Deçanit, kanë vizituar disa fermerë të kësaj komune, ku kanë parë nga afër dëmet që janë shkaktuar nga reshjet e shiut dhe breshëri.

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka thënë se ka kruar nga ministri Mustafa, që të krijohet fond i veçantë për kompensimin e dëmeve të fermerëve.

Postimi i plotë i tij:

Sot, së bashku me Ministrin e Bujqësisë z.Besian Mustafa  pamë nga afër dëmet e shkaktuara nga breshëri ditën e djeshme.

 Vizituam fermerët: Bedri Kukalaj në Prilep dhe Ali Ismajlaj në fshatin Ratishë.

Nga ministri kërkova që komisionit komunal për vlerësimin e dëmeve ti bashkëngjiten edhe ekspertë nga ministria e Bujqësisë dhe të krijohet fondi i veçantë për kompensimin e dëmeve të fermerëve!

Sot, së bashku me Ministrin e Bujqësisë z.Besian Mustafa pamë nga afër dëmet e shkaktuata nga breshëri ditën e…

Gepostet von Bashkim Ramosaj am Donnerstag, 6. August 2020

Të ngjashme