Ramosaj: Ndezjen e qirinjëve në shenjë solidarizimi me familjet që pësuan mbrëmë tragjikisht, e kemi filluar me shokët e Gëntës dhe Ledianit

Prishtinë | 27 Nën 2021 | 18:16 | Nga Ekonomia Online

Në Deçan u ndezën qirinj në shenjë proteste dhe solidarizimi me familjet që humbën mbrëmë familjarët.

Nga sulmi i mbrëmshëm me armë, mbetën të vrarë nxënësit Ledion Hamzaj dhe Genta Mustafaj, si dhe shoferi i autobusit, Gani Gjokaj.

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se ndezjen e qirinjve e kanë filluar me shokët e Gentës dhe Ledianit, Blendi Mustafaj, Andina Bajramaj, Adnan Zeqiraj dhe Ermelinda Osmonaj.

“Këtij solidariteti ju bashkuan edhe shumë shokë e qytetarë të komunës së Deçanit!”, ka shkruar Ramosaj në facebook.

Mund të jetë një imazh i 4 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 8 persona dhe njerëz në këmbë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme