Reçaku vërshohet nga qytetarët, nderohet në 21-vjetorin e rënies së 45 viktimave të masakrës

Prishtinë | 15 Jan 2020 | 09:41 | Nga Bashkim Bekolli

Me rastin e 21-vjetorit të masakrës së Reçakut, kanë nisur homazhet në nderim të viktimave, raporton Ekonomia Online.

Në mëngjesin e hershëm qindra qytetarë kanë marshuar drejt Kompleksit Memorial në Reçak.

Përveç qytetarëve të shumtë në Rrçak në këtë mëngjes bën homazhe kryetari i VV-së, Albin Kurti me bashkëpunëtorë, si dhe ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha.

Gjatë ditës këtu do të vijnë edhe krerët shtetërorë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme