Reshje të izoluara shiu, sot në Shqipëri

Prishtinë | 23 Gus 2018 | 09:29 | Nga

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe alternime vranësirash kalimtare prej orëve të mesditës deri ato të pasdites.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, do të ketë reshje shiu të izoluara në veri dhe verilindje në formën e pikave dhe apo edhe stuhisë afatshkurtër kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-12 m/sek në bregdet. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi vale 1.5-2.2 metra.

Qytetet Temperaturat në °C

Shkodër 21/36 diell re pika shiu

Kukës 18/30 diell re pika shiu

Lezhë 21/35 diell re kalimtare

Dibër 17/29 diell re pika shiu

Durrës 22/34 diell re kalimtare

Tiranë 22/35 diell re kalimtare

Elbasan 21/34 diell re kalimtare

Berat 19/35 diell re kalimtare

Vlorë 22/34 diell re kalimtare

Korçë 15/25 diell re kalimtare

Gjirokastër 15/34 diell re kalimtare

Sarandë 18/33 diell re kalimtare

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme