Rikthehet flamuri kombëtar “Te Rrethi”

Prishtinë | 20 Shk 2018 | 10:50 | Nga

Është rikthyer flamuri kombëtar “Te Rrethi”, në hyrje të Prishtinës.

Rreth vendosjes së flamurit në këtë pikë të kryeqytetit tash e një kohë zhvillohet një “betejë” midis atyre që këmbëngulin për vendosjen e simbolit kombëtar dhe të tjerëve që donin atë shtetëror.

Qeveria pak ditë para 10-vjetorit të Pavarësisë vendosi që aty të vendosej flamuri shtetëror, ndërsa siç merret vesh me urdhër të kryeministrit Ramush Haradinaj tash është kthyer flamuri kombëtar.

Para gjithë këtij debati u përfshi edhe një artist që vendosi flamurin e ‘off-sidet’ në futboll si reagim për politikën vendore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme