Rikthehet furnizimi me ujë në Rahovec, KRU “Gjakova” eliminon defektin në gypin kryesor

Prishtinë | 23 Maj 2020 | 11:09 | Nga Ekonomia Online

KRU “Gjakova” në krye me Kryeshefin Ekzekutiv Ismet Ahmeti falenderojnë Komunën e Rahovecit, respektivisht Kryetarin e Komunës Smajl Latifin dhe bashkëpuntorët e tij, të cilët ofruan ndihmën dhe mbështetjen e tyre duke vizituar në orët e vona ekipet e KRU “Gjakova”, me rastin e defektit të mbrëmshëm në afërsi të fshatit Marmull.

Ekipa e KRU “Gjakova” pas një pune maratonë prej më shumë se 12 orë, arritën të eleminojnë defektin në gypin kryesorë 800 fi, duke iu rikthyer furnizimin me ujë zonave përkatëse!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme