Rrëshqitje dheu në rrugën Dragash-Restelicë, vështirësi në qarkullim të veturave

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Në rrugën Dragash-Restelicë, përkatësisht afër fshatit Krushevë sot është raportuar për rrëshqitje dheu.

Sipas fotografive të siguruara nga Indeksonline shihet se si dheu ka rënë në mes të rrugës, duke vështirësuar qarkullimin e veturave.

Lagështia dhe shirat e ditëve të fundit kanë shkaktuar rrokullisje shkëmbinjsh që ka bllokuar këtë rrugë e cila frekuentohet cdo ditë nga qindra vetura, si të vendit ashtu edhe nga Shqipëria.

Më poshtë pamje të rrugës në fjalë.

Të ngjashme