RrGK-ja me aksion simbolik kundër dënimeve të ulëta ndaj vrasësve të grave

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 12:28 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka mbajtur aksionin simbolik ndaj dënimeve të ulëta për vrasësit e grave, raporton Ekonomia Online.

“Mos i jep zemër dhunuesit!”Sa herë po doni me na vra?”, janë thirrjet e protestuesve para Prokurorisë Speciale në Prishtinë.

Të njëjtat kanë kërkuar nga institucionet e drejtësisë që të marrin më seriozisht këto raste, meqë sipas tyre numri është enorm i vrasjeve.

Gjykata më 14 shtator kishte shqiptuar ndaj Pjeter Ndrecaj 24 vite e gjysmë burg, për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij.

Lexo më shumë:

Të ngjashme