Salih Mustafa del edhe sot para Dhomave të Specializuara

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 08:42 | Nga Ekonomia Online

Gjykimi ndaj Salih Mustafës do të vazhdojë edhe sot nga Dhomat e Specializuara në Hagë, duke filluar nga ora 09:30.

Dje po ashtu u mbajt seancë ndaj tij, ku u ndëgjua dëshmitari i katërt.

Aktakuza kundër Mustafës u konfirmua më 12 qershor 2020 dhe versioni përfundimtar u bë publik më 28 shtator 2020. Kundër tij janë ngritur akuza mbi bazën e përgjegjësisë penale individuale dhe përgjegjësisë penale si epror për katër krime lufte: ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje e paligjshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme