Sejdi Hoxha zgjidhet kryetar i PDK-së në Drenas

Drenas | 19 Maj 2019 | 16:22 | Nga Ekonomia Online

Sejdi Hoxha është zgjedhur Kryetar i Deges së PDK-së në Drenas, ai këtë e ka konfirmuar përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, shkruan EkonomiaOnline.

Shkrimi i plotë i Sejdi Hoxhës:

Une dje jam zgjedhur Kryetar i Deges se PDK-se ne Drenas, ne nje proces demokratik zgjedhor.

Shume nga mediat me kane kontaktuar edhe dje edhe sot gjate dites për të me pyetur nëse pozita që jam zgjedhur është në konflikt interesi me pozitën që mbaj në Postën e Kosovës.

Unë kam marr një interpretim nga Zyra Ligjore e Postes se Kosoves e cila konsideron se nuk ka konflikt interesi. Gjithashtu, lidhur me kete çeshtje, do te konsultohem edhe me institucione te tjera.

Zotohem publikisht se do te zbatoj çdo vendim ligjor. Asnjëherë në jetën time nuk kam qene as nuk do të jem shkelës i ligjit.

Le të shërbej ky postim për sqarimin tuaj të drejtë dhe të opinionit publik.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme