Sejdiu i uron fat Demakut pas largimit nga politika

Prishtinë | 12 Maj 2017 | 12:39 | Nga

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu i ka uruar fat ish-bashkëpartiakes së saj, Puhie Demaku.

Kjo e fundit ka bërë të ditur sot se do të tërhiqet nga skena politike.

“Me Puhie Demaku, një prej pak personave që me buzeqeshje dhe pozitivitet ka hy në çdo betejë dhe gjithëherë ka dal fituese. Të priftë e mbara shoqe”, ka shkruar Sejdiu në llogarinë e tij ën Facebook.

Demaku ka thënë se tërheqja e saj nga skena politike është për arsye personale, dhe se ajo nuk do të aderojë në asnjë parti tjetër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme