Selim Selimi nesër nënshkruan memorandum për ta vendosur “Këndin e Kurajos” në ministri

Prishtinë | 11 Tet 2020 | 17:51 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi nesër në orën 14:00 do ta nënshkruaj një Memorandum Bashkëpunimi me Qendrën për Promovimin e të Drejtave të Grave, Qendrën Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarave të Torturës, Medica Kosova dhe Medica Gjakova.

Siç njofton Ministria e Drejtësisë, ky memorandum do të nënshkruhet për vendosjen e “Këndit të Kurajos”, në hapësirën e ministrisë.

“Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, nesër (e hënë), më datë 12.10.2020, në ora 14:00, do të nënshkruaj Memorandum Bashkëpunimi me Qendrën për Promovimin e të Drejtave të Grave, Qendrën Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarave të Torturës, Medica Kosova dhe Medica Gjakova, për vendosjen e “Këndit të Kurajos”, në hapësirën e ministrisë. Ceremonia e nënshkrimit organizohet në Ministrinë e Drejtësisë, Salla 914.
Ftohet ekipi i medies suaj ta përcjellë këtë ngjarje”, thuhet në njoftimin e MD-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme