Shala i dërgon letër kompanisë Volkswagen në lidhje me kushtet që ofron Kosova për investime

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 13:43 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, tha se me 4 prill të këtij viti edhe zyrtarisht i ka dërguar letër-ofertë bordit të drejtorëve të kompanisë Volkswagen.

“Në letrën time e kam njoftuar presidentin e bordit të kësaj kompanie, z.Deiss në lidhje me kushtet që ofron Kosova për investime”.

“ Për më tepër, në letrën time kam njoftuar udhëheqësit e kësaj kompanie për preferencat e kosovarëve për Volksëagen dhe historinë e industrisë së automobilave në Kosovë”.

“Ditëve në vijim, planifikoj t’iu dërgojë oferta të ngjashme edhe kompanive tjera”, shkruan Shala në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme