Shefja e zyrës së BE-së thotë se rrënimi i murit është i rëndësishëm

Mitrovicë | 05 Shk 2017 | 12:36 | Nga

Punimet për rrënimin e murit në veri të Mitrovicës ka dalë t’i shoh nga afër edhe Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Ajo e ka vlerësuar këtë ngjarje si një moment të rëndësishëm, duke e cilësuar atë të dobishme për qytetarët.

“Është moment i rëndësishëm dhe për të mirën e qytetit, kjo është në të mirën e qytetarëve”, është shprehur Apostolova.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme