12 mijë e 864 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Prishtinë | 25 Nën 2020 | 08:20 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë, numri i rasteve aktive me COVID -19 është 12.864 persona, që nga 13 marsi kur janë shfaqur rastet e para numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 35.549 njerëz.

Ndërsa të shëruar janë 21.746 pacientë dhe kanë ndërruar jetë 939 persona si pasojë e koronavirusit.

Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) bën të ditur se numri i të prekurve gjatë ditës së djeshme me COVID-19 ishte 609 individë, të shëruar ishin 350 njerëz, dhe ndërruan jetë 13 pacientë.

Të ngjashme