2 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Prishtinë | 20 Shk 2022 | 15:03 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit 24-orësh mbi gjendjen epidemiologjike në vend.

Sipas MSh-së, në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe dy viktima dhe 183 raste të reja me koronavirus.

Gjatë kësaj periudhe, janë shëruar 713 persona dhe janë vaksinuar 579 qytetarë.

Aktualisht në Kosovë janë 4 mijë e 541 raste aktive.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme