72 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë vdekje

Prishtinë | 29 Kor 2021 | 14:54 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe është rritur numri i rasteve të infektuara me COVID-19, bazuar me ditët e kaluara.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 72 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë kësaj kohe janë shëruar 17 persona.

Deri tani në Kosovë, 108 mijë e 131 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.

Të ngjashme