Debat i ashpër në Kuvend, Zemaj-Vitisë: Je i vetmi mjek që s’e ke veshur mantelin e bardhë

Prishtinë | 20 Sht 2021 | 12:30 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri aktual i Shëndetësisë, Arben Vitia, ish-ministri Armend Zemaj dhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu kanë zhvilluar debat të ashpër në Kuvendin e Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Ish-ministri Armend Zemaj, tha se për faj të Qeverisë kanë vdekur 640 qytetare për pak ditë.

Zemaj më tej shtoi se Vitia është i vetmi mjek në Kosovë që nuk e ka veshur mantelin e bardhë.

“640 qytetarë të kanë vdekur para syve, e ti del thua se e kemi nën kontroll këtë variant. Ka katër muaj që ky variant ka ardh në Kosovë, e ti del thua se s’ka virus. E ke zgjat orarin e qarkullimit, ke hapë totalisht klubet e natës”, tha Zemaj. 

E ministri Vitia tha se “Njëra ndër arsyet që nuk dua të merrem me juve, është se nuk keni kridibilitet. Asnjëherë nuk keni bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen”, tha Vitia, raporton EO.

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se 10 vite iu deshën Vitisë që ta përfundojë fakultetin.

Lexo më shumë:

Të ngjashme