I plagosuri në Kaçanik po përgatitet të hyjë në operim

Prishtinë | 10 Maj 2022 | 19:24 | Nga Ekonomia Online

Personi i plagosur sot në Kaçanik po përgatitet të hyjë në operim në Klinikën e Kirurgjisë Maksilofaciale të Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Ai është i plagosur në qafë dhe në nofull.

Naser Syla, drejtor i Qendres Emergjente tha për Klankosova.tv se më pas i plagosuri do të transferohet për trajtim në Mjekimin Intensiv Qendror.

Më herët gjatë ditë ishte deklaruar se gjendja e personit në fjalë ishte tejet e rënduar, por si duket mjekët kanë arritur ta stabilizojnë atë.

Gjatës ditës së sotme në Kaçanik ndodhi një rast i rëndë, ku si pasojë një person u vra dhe një tjetër mbeti i plagosur.

Të ngjashme