Komisioni për Shëndetësi monitoron vaksinimin në sallën “1 Tetori”

Prishtinë | 16 Qer 2021 | 13:12 | Nga Aulona Sylaj

Komisioni për Shëndetësi ka vizituar gjatë ditës së mërkurë Qendrën e Vaksinimit në Sallën “1 Tetori”, në Prishtinë, raporton Ekonomia Online.

Pas vizitës, për medie do të deklaroet kryetarja e Komisionit, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku.

Siç edhe kishte paralajmëruar Qeveria, gjatë ditës së djeshme ka filluar vaksinimi masiv i qytetarëve në gjithë vendin.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se do të vaksinohen deri në 60% e qytetarëve dhe se do të jepen 320 mijë vaksina në muaj.

LEXONI EDHE:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme