Luftoni gurët në veshka me çaj të xhenxhefilit

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 08:47 | Nga

Për shkak të përmbajtjes së saj antiinflamatore, antiparazitare, antivirale dhe antibakteriale, xhenxhefili konsiderohet të jetë një nga ushqimet më të fuqishme të shekullit të 21-të.

Përbërësit:

· Mjaltë organike · ¼ lugë çaji xhenxhefil terren

· ¼ lugë çaji me shafran i Indisë

· Qumësht arre kokosi

· Një gotë me ujë

Metoda e përgatitjes: Përgatitja e çajit të xhenxhefilit është jashtëzakonisht e lehtë. Së pari, vlim disa ujë, shtoni shafran i Indisë dhe xhenxhefil dhe le të ziej për 7-10 minuta. Tjetra, shtoni qumështin dhe pastaj tendosni çajin në një filxhan. Shtoni aromë në çaj dhe shijoni efektet e saj të vlefshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme