Mbi 10 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Prishtinë | 28 Kor 2022 | 08:11 | Nga Ekonomia Online

Numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë ka arritur në shifrën në mbi 10 mijë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi dje për 10 mijë e 830 raste aktive me COVID-19 në vendin tonë.

Dje u konfirmuan 1 mijë e 853 raste të reja, derisa u raportua edhe për tre të vdekur

Gjatë 24 orëshit të fundit 840 qytetarë u shëruan.

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë vazhdimisht thirrje për bartje të maskave në ambient të mbyllur dhe vaksinim me dozat përforcuese të vaksinës.

Të ngjashme