Mbi 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Prishtinë | 12 Pri 2022 | 08:33 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 534.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.085, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,138 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.690 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.084 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.583 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të ngjashme