Mblidhet komisioni për Shëndetësi, shqyrton Projektligjin për pandeminë

Prishtinë | 13 Gus 2020 | 13:56 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka shqyrtuar Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Kryetarja e komisionit Albena Reshitaj ka thënë se kanë bërë punë të madhe sepse është dashur që të bëhen plotësim ndryshime në këtë projektligj.

“Pas shmangies së procedurave të rregullta ka disa ditë që është angazhuar për ta dhënë kontributin e vetë komisioni për ta shtyrë përpara këtë projektligj meqenëse kanë pasur nevojë për plotësim ndryshim”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme