Ministri Latifi pret shefen e zyrës greke, del në fotografi si “shmeker”

Prishtinë | 27 Qer 2022 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka pritur në takim shefen e Zyrës së Greqisë në Kosovë, Heleni Vakali, më të cilën ka biseduar për bashkëpunim në fushën e shëndetësisë mes dy vendeve.

Ministri Latifi e “ka informuar ambasadoren greke për aktivitetet në procesin e transformimit të shëndetësisë kosovare, sfidat me të cilat ballafaqohet shëndetësia Kosovare dhe mundësitë ku mund të bashkëpunohet me Greqinë në shëndetësi”.

Postimi i plotë i MSH-së:

Të ngjashme