Ministria e Shëndetësisë deklarohet për rinisjen e vaksinimit

Prishtinë | 05 Maj 2021 | 11:56 | Nga Ekonomia Online

Me tu furnizuar me rreth 5 mijë vaksina nga Pfizer, sot ka rinisur vaksinimi në Kosovë.

Ata që do të vaksinohen me këto vaksina do të jenë punëtorët shëndetësorë.

Nga Ministria e Shëndetësisë kanë thënë se po vazhdon vaksinimi me 4 mijë e 680 vaksinat e ardhura.

Nga sot në sallën “1 Tetori” po vazhdon vaksinimi me 4680 vaksinat të cilat janë fasilituar nga Austrian Embassy Pristina dhe të financuara nga Komisioni Evropian.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/1982459158578328

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme