Ndërpriten 3 dasma, mbyllen disa lokale, Zemaj i revoltuar…

Prishtinë | 10 Tet 2020 | 22:12 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është shprehur i indinjuar me mosrespektimin e masave antiCovid me rikthimin e tubimeve dhe dasmave tradicionale që pengojnë luftën ndaj Covid-19.

Zemaj i revoltuar është shprehur se kthimi i tubimeve të qytetarëve dhe dasmave tradicionale, lëndon rënd disiplinën dhe rekomandimet për pengimin dhe luftimin e virusit Covid 19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, i cili përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se sonte janë ndërprerë tri dasma dhe janë mbyllur disa lokale, ndërsa ndaj pronarëve janë marrë masa.

Postimi i plotë:

Rikthimi i tubimeve të qytetarëve, edhe të dasmave tradicionale, lëndon rëndë disiplinën dhe rekomandimet për pengimin…

Gepostet von Armend Zemaj am Samstag, 10. Oktober 2020

Të ngjashme