Në komunën e Kamenicës ka filluar procesi i vaksinimit të personelit shëndetësor

Kamenice | 07 Pri 2021 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune Qëndron Kastrati.

Postimi i plotë i tij:

Nis vaksinimi i personelit shëndetësor në Kamenicë

Bashkë me drejtoreshën e Shëndetësisë Suna Zajmi-Krasniqi, sot vizituam Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, ku edhe nisi vaksinimi kundër virusit SARS-CoV-2.

Uroj e shpresoj që sa më parë të sigurojmë doza tjera të vaksinës, sepse nevoja është e madhe. Faleminderit ekipit të vaksinimit dhe gjithë stafit shëndetësor për punën e jashtëzakonshme që kanë bërë gjatë ballafaqimit me pandeminë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme