Në spitalet e Kosovës po trajtohen 92 pacientë me COVID-19

Prishtinë | 27 Kor 2022 | 14:14 | Nga Ekonomia Online

Në klinikat COVID në QKUK dhe në spitalet rajonale në kuadër të SHSKUK-së janë duke u trajtuar 92 pacientë me COVID-19.

Sipas raportit të SHSKUK-së, në Klinikën Infektive janë 32 pacientë, ndërsa një tjetër është në Mjekim Intensiv.

Në Pediatri janë 4 pacientë, në Gjinekologji nëntë pacientë, në Neonatologji janë dy foshnje.

Ndërkohë në Spitalin e Gjakovës, Pejës e Gjilanit janë nga 11 pacientë, derisa në Mitrovicë katër pacientë.

Të ngjashme