Për 12 muaj, në Klinikën e ORL-së janë kryer 1 mijë e 521 operacione

Prishtinë | 21 Jan 2022 | 15:53 | Nga Ekonomia Online

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se sa operacione janë kryer për 12 muaj në Klinikën e ORL-së në QKUK.

“Përkundër vështirësive dhe telashve me Pandeminë COVID-19, Klinika e ORL-së në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë vitit 2021 ka ofruar mjëra shërbime mjekësore për pacientët. Për 12 muaj, sipas raportit vjetor të punës, janë kryer 1 mijë e 521 operacione”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Në njoftimin e tyre, bëhet e ditur se gjatë kësaj periudhe janë realizuar 5 mijë e 347 vizita specialistike ambulantore.

“Brenda periudhës janar-dhjetor të vitit të kaluar, 12 mijë e 476 pacientë ishin shtrirë në repartet e Klinikës së ORL-së për tretman të nevojshëm mjekësor”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme