Qeveria do t’i mbështesë specializantët lidhur me pagesën për shkollimin specialistik

Prishtinë | 29 Maj 2018 | 15:17 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka propozuar që specializantëve t’u ofrohet mbështetje lidhur me pagesën për shkollimin specialistik.

Ismaili tha se kjo kërkesë bëhet me qëllim të ruajtjes dhe stimulimit të specializantëve, pasi numri i mjekëve në ShSKUK është i ulët.

Kjo kërkesë është aprovuar nga kabineti qeveritar, raporton Ekonomia Online.

Lexo më shumë:

Të ngjashme