ShSKUK: Në trajtim janë 14 pacientë me COVID-19

Prishtinë | 20 Mar 2022 | 11:30 | Nga Ekonomia Online

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës bën të ditur se 14 pacientë pozitivë me COVID-19 dhe tre të tjerë postCOVID, janë duke marrë trajtim mjekësor në spitalet rajonale dhe në klinikat e QKUK-së.

Me oksigjenoterapi janë nëntë pacientë, kurse në mjekim intensiv po trajtohen dy pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 8 pacientë;

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë;

Klinika e Pediatrisë , 2 pacientë;

Spitali i Pejës, 2 pacientë;

Spitali i Prizrenit , 1 pacient;

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme