Tahiri: Motrat në Klinikën e Gjinekologjisë, në nivelin më të lartë profesional dhe njerëzor

Prishtinë | 11 Nën 2019 | 19:35 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së Besnik Tahiri në zgjedhjet e 6 tetorit, ka lavduar punën e motrave medicionale në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK duke thënë se ato ishin në nivelin më të lartë profesional dhe njerëzor.

Tahiri këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook.

“Sonte, pata një përvojë shumë të mirë, në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK pata një rast familjar dhe e them me përgjegjësi të plotë motrat e sallës së lindjes në katin e katërt ishin në nivelin më të lartë profesional dhe njerëzor. Me të vërtetë institucionet tona kanë shumë personel me vlerë. FALEMINDERIT MOTRA!”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme