Të dhënat e 24 orëve: 224 të infektuar dhe 152 të shëruar

Prishtinë | 01 Gus 2020 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Naser Ramadani, nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në një konferencë për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, ka thënë se kohët e fundit situata epidemiologjike në Kosovë është rënduar.

Ai ka thënë se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsejtë 434 mostra nga të cilat 224 kanë rezultuar pozitiv.

Derisa janë shëruar gjithsejtë 152 pacientë.

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Samstag, 1. August 2020

Të ngjashme