Vazhdojnë numrat e frikshëm, 30 të vdekur për 24 orë

Prishtinë | 10 Sht 2021 | 14:58 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur  30 persona dhe janë regjistruar raste të reja me koronavirus.

Këto rezultate janë konfirmuar pas testimit të mbi   mijë mostrave.

MSH’ja ka njoftuar edhe për shërimin e  persona dhe vaksinimin e  personave.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës.

Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 9.415 testime, 685 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

Në total numri i rasteve aktive është 19.923.

Të ngjashme