Vendosen shenjat orientuese në hapësirat e QKUK-së

Prishtinë | 22 Nën 2019 | 14:00 | Nga Ekonomia Online

Të gjithë vizitorët, që kishin probleme për t’u orientuar Qendrën Klinike Universitare, tash e tutje do ta kenë më të lehtë, ngase në rrugët kryesore të saj janë vendosur shenjat për secilin klinikë dhe institucion brenda oborrit të QKUK-së.

Më herët, pacientët kanë humbur shumë kohë, duke bredhur rrugëve, në pamundësi për të gjetur adresën e saktë për institucionet përkatëse shëndetësore.

Implementimi i këtij projekti i ka dhënë një pamje tjetër QKUK-së, ndërsa pacientëve qasje më të lehtë për marrjen e shërbimeve.

Image may contain: tree, sky and outdoor
Image may contain: one or more people, basketball court, tree, sky, shoes and outdoor
Image may contain: tree, sky, plant and outdoor
Image may contain: sky and outdoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme