Vitia: Bordi i ShSKUK-së nuk ishte funksional

Prishtinë | 29 Mar 2020 | 18:08 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Sa i përket shkarkimit të bordit të QKUK-së Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia, në një video-konferencë ka thënë se tash e një kohë bordi ka qenë jo funksional dhe për atë arsye janë marr masa për emërimin e bordit të ri.

“Bordi një kohë tash e tutje ka qenë jo funksional dhe kjo ka qenë arsyeja e bordit të ri dhe është e domosdoshme një bord funksional dhe do të jetë në fokus e gjithë situata”.

Vitia ka theksuar se për testim nuk do të ketë privilegje, kushdo që ka simptoma mund të testohet.

“Janë bërë porositë e testeve të reja dhe në një takim që kemi pasur jemi dakorduar që të ngrisim kapacitetet e rritjeve të testimit dhe kjo i takon profesorit që ta bënë këtë gjë. Me rritjen e numrit të testeve unë jam shumë i sigurt qe numri do të vazhdon. Asnjë nuk është i përjashtuar dhe asnjë nuk do të jetë i priveligjuar në këtë rast”

Lexo më shumë:

Të ngjashme