Vitia: Në dy javët e fundit janë 11 mijë e 577 raste pozitive dhe 150 raste të vdekjes nga Covid-19

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 15:47 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në mbledhjen e Qeverisë ka bërë të ditur se  në dy javët e fundit shkalla e vdekshmërisë nga Covid-19 është 1.29 përqind, raport Ekonomia Online/

Sipas tij në dy javët e fundit janë raportuar 11 mijë e 577 raste pozitive.

“Në dy javët e fundit janë raportuar 11 mijë e 577 raste pozitive, 150 raste me fatalitet ndërsa shkalla e fatalitetit  është 1.29%. Poashtu janë diagnostikuar 92.198 raste . Ndërsa aktualisht janë 13 mijë e 902 raste aktive”, tha ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme