Zemaj: Situata me pandeminë e menaxhueshme, lirimi i masave mundëson zhvillimin gradual

Prishtinë | 28 Sht 2020 | 14:40 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka mbledhur Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me Covid-19, raporton Ekonomia Online.

Me këtë rast ai ka thënë se situata me pandeminë është e manxheshme falë bashkëpunimin dhe bashkërendimit të institucioneve përgjegjëse.

Lirimin e masave ai e ka arsyetuar me mundësimin e zhvillimit aktual të bizneseve.

“Situata me pandeminë është e menaxhueshme. Kjo si rezultat që Qeveria ka miratuar rekomandimet  për lirimin e disa masave që kanë të bëjnë me lirinë e lëvizjes etj”.

“…krejt kjo qëllim të zhvillimit gradual të bizneseve”.

Pas takimit Zemaj do të mbajë konferencë për medie ku edhe do të publikohen rezultatet ditore të të infektuarave me Coronavirus.

Lexo më shumë:

Të ngjashme