Zëvendësministrja e Shëndetësisë: Presim që deri në fund të javës të merret vendimi për pagat e stafit mbështetës për Covid

Prishtinë | 25 Maj 2022 | 15:16 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku, ka thënë se tanimë janë sqaruar të gjitha procedurat administrative dhe deri në fund të javës presim të merret vendimi për që sa më shpejtë të procedohet me pagat e stafit mbështetës për Covid.

“Janë zhvilluar dje takime me përfaqësuesit e grupeve nga kabineti i ministrit. Deri më tash ka pas paqartës procedurale të administratës të cilat tashmë janë sqaruar nga të gjitha dikasteret dhe deri në fund të javës presim të merret vendimi në mënyrë që sa më shpejtë të procedohet me pagat e stafit mbështetës për Covid”, tha ajo.

Lexo më shumë:

Të ngjashme