Shi e breshër i madh në Gjakovë

Prishtinë | 09 Kor 2021 | 19:38 | Nga Ekonomia Online

Në Gjakovë kanë filluar reshjet e mëdha të shiut e breshërit.

Reshjet e shiut vijnë pas temperaturave përvëluese që kanë mbizotëruar vendin këto ditë.

Gazeta Express ka arritur të sigurojë pamje nga momenti i reshjeve të shiut e breshërit në Gjakovë, derisa nuk është mësuar ende nëse është shkaktuar ndonjë dëm material.

Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se në dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

“Vranësirat e dendura të cilat parashihen ta përfshijnë vendin nuk do të jenë stabile dhe si pasojë do të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh”, u tha në njoftimin e IHMK’së të lëshuar të premten.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalist e fortë nga drejtimi i verilindjes”. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme